Nie tylko targi przemysłowe – każde. Prawie 300 firm i ponad pół miliona ludzi, bo na tyle Polska Izba Przemysłu Targowego szacuje rynek targowy, straciło z dnia na dzień zajęcie. Firmy poniosły ogromne koszty – tak organizatorzy wydarzeń, firmy budujące stoiska jak i wystawcy.

Czy da się te wszystkie wydarzenia zmieścić w miesiącach jesiennych? Staramy się je tak organizować, żeby awykonalne było możliwe. Dlatego 11. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® zorganizujemy dosłownie tydzień po planowanym terminie, aby odbyły się w tym samym miejscu i czasie co 12. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® i 12. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE®. Pozwoli to zwiedzającym na zapoznanie się z ofertą wystawców wszystkich trzech wydarzeń jednocześnie.

​Podobny efekt synergii uzyskamy odwiedzając 4. Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®, poszerzone o dwie nowe, unikatowe na rynku imprezy: Międzynarodowe Targi Elektronarzędzi i Wyposażenia Warsztatów INTER TECH TOOLS oraz Targi Montażu ASSEMBLY GO. FIRST EUROPEAN SHOW.