Z powodu pandemii firma IceTech Polska rozpoczęła wytwarzanie przyłbic oraz maseczek ochronnych? Jakie były Wasze pierwsze kroki?
Z racji naszej profesji (pracujemy w firmie technicznej) wiemy, jakie przyłbice są wygodne, a jakie nie. Na początku skupiliśmy się więc na poszukiwaniu modelu, który byłby komfortowy dla osób go noszących. Sami testowaliśmy zarówno przyłbice jak i maseczki. Czekaliśmy też na opinie tych, którzy na co dzień w takim sprzęcie pracują. Dostarczyliśmy go do domów opieki społecznej, szpitali, przychodni, sklepów. Ważne było dla nas, aby koszt przyłbic i maseczek był niski.


Ile przyłbic i maseczek ochronnych produkujecie dziennie?
Do tej pory udało nam się wykonać około 1500 sztuk przyłbic oraz 1200 maseczek.Czy pracownicy chętnie przystąpili do nowych zadań?
Zgodnie z filozofią naszej firmy, na pierwszym miejscu jest człowiek, dlatego pracownicy chętnie rozpoczęli pracę w trosce o innych. Cześć osób zajęła się pracą charytatywną, a część zobowiązaniami wobec klientów.  Nasza firma to mała ekipa. Cieszymy się, że do akcji przyłączyli się również przyjaciele firmy, głównie przyjaciółki, które wyciągnęły maszyny i zaczęły szyć z nami. 


Zorganizowaliście Państwo akcję charytatywną. Czy spotkała się z zainteresowaniem? Kto otrzymał pomoc?
Część materiałów finansujemy sami, ale wystosowaliśmy również prośbę o wsparcie do znajomych i ludzi dobrej woli. Wszystkie datki są zarejestrowane i wystawiliśmy paragony, aby działać zgodnie z prawem. Początkowo nie wiedzieliśmy, czy to, co chcemy oferować, będzie przydatne, ale teraz widzimy, że tak. Mogę zdradzić, że skontaktował się z nami dyrektor dużego zakładu produkcyjnego, który dostarcza przyłbice do przychodni i zakładów opieki. My sami dzwonimy do domów opieki i pytamy, czy im czegoś nie potrzeba. Na tą chwilę nasze przyłbice i maseczki ochronne otrzymali:
- Szpital w Bolesławcu
- Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgierzu
- Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Józefowie
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodni Miejskiej w Józefowie
- Mazowiecki Szpital Bródnowski
- Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku
- Przychodnia "Eskulap" w Łosicach
- Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie w Józefowie
- OSP w Józefowie
- Pogotowie w Polkowicach
- Pielęgniarki Środowiskowe Polkowice
- Ratownicy Medyczni Pogotowia Ratunkowego w Krośnie Odrzańskim
- Szpital na Bema w Lubinie oddział chirurgiczny
- Dział zajęciowo- terapeutycznym DOS Głogów
- Administracja, rehabilitacja i dział Opiekuńczy DPS Głogów
- Hospicjum w Lubinie
- Pracownicy sklepu „Groszek” w Polkowicach Dolnych
- Pracownicy sklepu „Rossmann” w Polkowicach
- Fundacja SOL Lubin
- Pracownicy Sklepu „Bagietka” w Polkowicach
- Przychodnia Zdrowia Przemków
- ZOZ Polkowice RTG
- OPS Radwanice
- Rodzinny Dom Seniora Leśne Zacisze w Żarach
- OSP Grębocice


Na co dzień zajmujecie się sprzedażą maszyn czyszczących? Czy aktualnie znajdujecie czas na poszukiwanie nowych klientów?
Teraz okres jest dość trudny. Oprócz sprzedaży maszyn czyszczących i wykonywania usług z tym związanych, w naszej ofercie mamy również sprzedaż laserów czyszczących, powłoki trudno ścieralne oraz opakowania na narzędzia skrawające. Cały czas jesteśmy do dyspozycji. Niektóre firmy pracują, a więc potrzebują naszych usług czy produktów. Nasi pracownicy są świadomi obecnej sytuacji, ale to nie przeszkadza im w wykonywaniu powierzonych zadań, oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków ochrony tj.: użycie masek i rękawic. Zabawne jest to, że przed wybuchem pandemii, mieliśmy zrezygnować z lokalnej sprzedaży chemii. Jak się okazało i tu mogliśmy się przydać, gdyż mieliśmy kontakty z dostawcami środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekujących. W ten sposób mogliśmy zaopatrzyć okoliczne instytucje oraz firmy w niezbędne środki i to w normalnych cenach. Nie wiemy, jak będzie wyglądać sytuacja po tym wszystkim, ale wiemy, że wiele zależy od ludzi i ich nastawienia.