Spotkania branżowe (na razie) tylko wirtualnie
Nadal nie wiadomo kiedy zostanie zniesiony zakaz organizowania wydarzeń targowo-konferencyjnych w tradycyjnej formie. Dlatego Targi w Krakowie od kilku miesięcy wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów i organizują konferencje online. Po sukcesach takich wydarzeń jak: Packaging ON novations (dla branży opakowań) czy CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® przyszedł czas na pierwsze spotkanie dla branży materiałów sypkich i masowych oraz działów utrzymania ruchu. Dwudniowe wydarzenie zapowiada się bardzo interesująco.

Dla każdego coś ciekawego
Formuła konferencji przypomina tradycyjne spotkania w EXPO Kraków podczas znanych od lat wydarzeń: „Nowoczesne Technologie w Branży Materiałów Sypkich i Masowych” czy „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. Z tą różnicą, że zamiast networkingu, który odbywał się podczas przerw kawowych i odwiedzania stoisk wystawców, pytania będzie można zadawać na czacie w czasie trwania prelekcji. Przygotowywany przez organizatorów program niesie ze sobą wiele ciekawych zagadnień, by każda osoba pracująca na co dzień w przemyśle mogła znaleźć temat dopasowany dla siebie i swoich potrzeb.

Pierwszego dnia omówione zostaną następujące tematy: bezpieczeństwo procesowe, magazynowanie i logistyka oraz rozwiązania i urządzenia do kruszenia, mielenia, granulowania, separacji i przesiewania, czyli wszystkie kluczowe zagadnienia dla branży materiałów sypkich i masowych. Zaproszeni przez organizatorów eksperci – dr hab. inż. Jan Sidor z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz dr inż. Przemysław Dominiczak – twórca firmy e-engineer i pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej rozpoczną prezentacje w poszczególnych blokach tematycznych. Kolejne merytoryczne wystąpienia o najciekawszych realizacjach potwierdzili już m.in. specjaliści z Grupy Wolff, SKAKO Vibration oraz firmy MESCO Sp. z o.o.

Drugi dzień konferencji odbędzie się pod hasłem „Utrzymaj się w Ruchu” i podczas niego uwaga skupi się na trzech istotnych aspektach, czyli: efektywności energetycznej w utrzymaniu ruchu, redukcji kosztów utrzymania ruchu oraz modernizacji oświetlenia w zakładach przemysłowych. W tych tematach wypowiedzą się m.in.: Wojciech Halkiewicz z firmy 7Bar Sp. z o.o., Piotr Jagiełło z SchahlLED Lighting, ekspert z NORD Napędy, przedstawiciel firmy TheusLED oraz specjaliści z firm STERNET Sp. z o.o. oraz BP Techem SA.

Tradycyjne targi już we wrześniu
Rozpoczęły się także przygotowania do zaplanowanych na 29-30 września 13. Targów SYMAS® i MAINTENANCE. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z przygotowanej na ten rok wyjątkowej oferty wystawienniczej. Połączenie sił z 11. edycją Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® stanowi dodatkową szansę na pozyskanie nowych, cennych kontaktów. Współpraca zaowocuje bogatszą ofertą wystawców, szerszym zakresem branżowym odwiedzających i większą liczbą wydarzeń towarzyszących.