Firma Abplanalp wspólnie z Haas uczestniczy w produkcji przyłbic ochronnych w firmie FastPart ze Szczecina.
 
Firma AFM Defum rozpoczęła bezinteresowną produkcję adapterów do masek pełnotwarzowych dla naszych dzielnych Lekarzy, Pielęgniarek i Ratowników Medycznych - oczywiście obróbką skrawaniem. Na pierwszy ogień poszła popularna maska Subea Easybreath:
• wykonana z aluminium PA6,
• dopasowana do oryginalnego złącza,
• uszczelnia się na oryginalnym o-ringu,
• posiada dwa otwory pod standardowe filtry do respiratorów DAR (możliwe inne złączą na żądanie).
W kolejnych dniach powstanie projekt i prototyp adaptera do maski Subea Easybreath 500.
Firma zachęca do wzięcia udziału w akcji 'Maska dla Medyka" www.maskadlamedyka.pl
 
Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej stworzyli aplikację Aider. Ma ona za zadanie pomóc osobom, które nie mogą wychodzić z domu w tym trudnym okresie, a potrzebują np. dostarczenia zakupów. Po uruchomieniu aplikacji użytkownik ma do wyboru dwa tryby – wolontariusza lub osoby, która potrzebuje pomocy (osoba starsza, niepełnosprawna lub objęta kwarantanną). Dodatkowo AGH drukuje na drukarkach 3D elementy do przyłbic ochronnych dla medyków.
 
Firma CadXpert przekazała pakiet rewizji adapterów 3M-6200-DAR dla OSP Milówka i bardzo angażuje się w walkę z epidemią. Firma stara się w pełni wykorzystać możliwości druku 3D i pomóc jak największej liczbie osób w dostarczeniu niezbędnego sprzętu zabezpieczającego ich zdrowie. Potrzebujesz pomocy? Napisz do CadXpert!
 
Firma IceTech Polska włączyła się w akcje produkcji przyłbic pomocnych przy zabezpieczeniu przed zarażeniem koronowirusem. Orientacyjny koszt wykonania jednej z przyłbic to 2zł. Cały czas szukają dostawców tańszych materiałów, aby koszt obniżyć i wykonać ich jak najwięcej. Przyłbice są przekazywane bezpłatnie wśród służb medycznych, szpitali, hospiciów, ratowników medycznych jak również domów opieki dla osób starszych. Do tej pory firma IceTech wszystkie materiały kupiła z własnych środków finansowych, jednak potrzeby są co raz większe. Pracownicy Icetech Polska oraz zaprzyjaźnione z ich firmą osoby wykonują przyłbice charytatywnie jednak bez Waszej pomocy nie będą w stanie podołać temu wyzwaniu. Prosimy Państwa o wsparcie finansowe lub zakup materiałów. Szczegóły dotyczące potrzebnych materiałów w wiadomościach prywatnych. Prosimy o kontakt email jola@icetech.pl, messenger lub Tel. 783 438 351
 
Firma Protekt uruchomiła produkcję maseczek ochronnych. Maseczki zostaną rozdysponowane pośród pracowników oraz przekazane potrzebującym szpitalom. Na ten moment maseczki uszyte są z warstwy bawełny i warstwy flizeliny. Nie są to maseczki atestowane, ponieważ, w tym momencie dostęp do potrzebnych półproduktów na rynku jest utrudniony.
 
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny rozpoczął pracę nad stworzeniem linii technologicznej do produkcji maseczek jednorazowych metodą zgrzewania ultradźwiękowego, razem z Siecią Badawczą Łukasiewicz - Instytutem Biopolimerów i Włókien Chemicznych. Trzy planowane linie pozwolą na produkcje do około 90 maseczek na minutę, które spełnią normy FFP2 - a to znaczy, że będą mogły być wykorzystywane w realizacji szpitalnych procedur medycznych, czyli tam, gdzie są teraz najbardziej potrzebne. Produkcja będzie realizowana na potrzeby wskazanych placówek medycznych i pozwoli wytworzyć około 60 000 maseczek dziennie. Niedługo planowane jest urochomienie pierwszych testów maszyn.

Firma Wadim Plast produkuje dzień i noc elementy do przyłbic ochronnych, które przekazują szpitalom w całej Polsce! Całość produkcji realizują non-profit! UWAGA! poszukiwani dostawcy szyb z folii PET. Jeżeli ktoś z naszych obserwatorów wie jak pomóc, bardzo prosimy o kontakt z firmą Wadim Plast.
 
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy wykorzystując potencjał naukowy i technologiczny produkuje przyłbice ochronne, by wesprzeć regionalną służbę zdrowia i służby publiczne w walce z koronawirusem. Przyłbice są wycinane na ploterach laserowych i ręcznie składane. Równolegle uzupełnieniem tej produkcji jest druk 3D. Specjalistyczne maski ochronne zostały przekazane m.in. bydgoskim szpitalom: Szpitalowi Uniwersyteckiemu nr 1 im. dr. A. Jurasza, Szpitalowi Uniwersyteckiemu nr 2 im. dr. J. Biziela, Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu im. E. Warmińskiego, Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, 10. Wojskowemu Szpitalowi Klinicznemu oraz Kujawsko-Pomorskiemu Centrum Pulmunologii, a także szpitalom w Grudziądzu, Toruniu, Nakle nad Notecią, Chełmnie i Żninie.